Ndërlidhjet

Davos: Nisin bisedimet në Forumin Botëror të Ekonomisë


Liderët politikë dhe ata të biznesit fillojnë sot bisedimet katërditëshe mbi ekonominë globale në Davos të Zvicrës.

Të paktën 35 liderë shtetesh pritet të marrin pjesë në Forumin Botëror të Ekonomisë, përfshirë këtu edhe presidentin e Francës dhe atë të Rusisë.

Ky i fundit, Dmitri Medvedev, pritet të mbajë fjalën e hapjes së punimeve.
XS
SM
MD
LG