Ndërlidhjet

Kongresistja Gifords në qendrën rehabilituesePas përmirësimit të gjendjes së kongresistes amerikane Gabriele Gifords, mjekët e kanë transferuar atë nga kujdesi intenziv në një qendër rehabilitimi.

Gifords u qëllua në kokë nga afër në 8 janar teksa po takohej me zgjedhësit në Tuson të Arizonës.

Gjashtë njerëz u vranë dhe 12 u plagosën në sulmin, ndërsa i dyshuari Xharid Logner është në pritje të gjykimit.
XS
SM
MD
LG