Ndërlidhjet

Davos: Shpërthim në një hotel, nuk ka të plagosur


Në një hotel në Davos, ku po mbahet Forumi Ekonomik Botëror, sot ka ndodhur një shpërthim i vogël, nga i cili askush nuk ka pësuar.

Policia tha se po e hetonte këtë incident, që ka shkaktuar vetëm dëme të vogla materiale.

Afro 2500 vetë, përfshirë personalitete udhëheqëse politike dhe ekonomike, janë mbledhur në Davos të Zvicrës, për të marrë pjesë në Forumin Ekonomik Botëror.
XS
SM
MD
LG