Ndërlidhjet

Ukraina rrezikon EURO 2012Ukraina po rrezikon organizimin e kampionatit evropian të futbollit në vitin 2012. UEFA i ka tërhequr vërejtjen Kjevit zyrtar për shkak të ndërhyrjeve të qeverisë në futbollin vendor.

Si pasojë e ndikimeve të politikës në futboll Ukraina rrezikon pezullimin nga UEFA.

Ukraina dhe Polonia janë bashkëorganizatore të kampionatit evropian të futbollit në vitin e ardhshëm.
XS
SM
MD
LG