Ndërlidhjet

Pakistan: Viktima nga sulmi në tunel


Pesë persona kanë humbur jetën dhe afër 20 të tjerë janë plagosur nga shpërthimi i makinës-bombë në Pakistan.

Sulmi ka ndodhur në tunelin Kohat, i cili lidh qytetin e Peshauarit me provincat e jugut. Militantët islamikë dyshohet të jenë autorë të shpërthimit.
XS
SM
MD
LG