Ndërlidhjet

Holanda ngrin kontaktet me Iranin


Qeveria e Holandës ka ndërprerë kontaktet me Iranin, pasi Republika Islamike ka ekzekutuar me varje shtetasen iraniano-holandeze, Zahram Bahrami.

Kjo e fundit është shpallur fajtore nga autoritetet në Teheran për, siç është thënë, “shitje dhe posedim të drogës”.

Bahrami ishte arrestuar vitin e kaluar, gjatë protestave anti-qeveritare në Iran.
XS
SM
MD
LG