Ndërlidhjet

Egjipti përpiqet të heshtë televizionin Al JazeeraEgjipti bëri përpjekje të mbyllë stacionin televiziv Al Jazeera që të mos i mbulojë protestat masovike kundër regjimit të presidentit Hosni Mubarak, por transmetuesi u zotua se nuk do të heshtë.

Agjencia zyrtare e lajmeve MENA raportoi se ministri i informatave Anas al-Fikki ka "urdhëruar mbylljen e të gjitha aktiviteteve nga Al Jazeera në Republikën Arabe të Egjiptit dhe anulimin e licencave të saj".

Ndërkohë operatori satelitor egjiptian Nilesat Egyptian e ndëpreu transmetimin e programeve të televizionit Al Jazeera, megjithëse kanali televiziv me seli në Katar mund të ndiqet në Kairo përmes operatorit Arabsat.
XS
SM
MD
LG