Ndërlidhjet

Izrael: Paqja me Egjiptin duhet të ruhet


Kryeministri izraelit, Benjamin Netanjahu, thotë se marrëveshja pqësore prej tri dekadash me Egjiptin, duhet të ruhet, përkundër kaosit dhe mungesës së rendit në këtë vend.

Në deklaratën e tij të parë publike për trazirat në Egjipt, ai theksoi se “objektivi është të sigurohet” mbrojtja e lidhjeve paqësore ndërmjet Egjiptit dhe Izraelit, që është shumë e rëndësishme për stabilitetin gjeopolitik në Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG