Ndërlidhjet

Bleri kërkon tranzicion të rregullt në Egjipt



Ndryshimi i udhëheqjes së Egjiptit është i pashmangshëm, ka deklaruar Toni Bler, i dërguari ndërkombëtar për Lindjen e Mesme.

"Ekziston domosdoshmëria për një proces ndryshimesh" në Egjipt , tha bler, por pa e saktësuar nëse presidenti Mubarak duhet të largohet.

Egjipti duhet të zhvillojë zgjedhje të lira dhe tranzicioni duhet të zhvillohet në mënyrë të rregullt, theksoi ish kryeministri britanik.
XS
SM
MD
LG