Ndërlidhjet

Irak: Rriten viktimat në janarQeveria e Irakut tha se numri i policëve, civilëve dhe ushtarëve të vrarë është rritur ndjeshëm në janar, duke arritur nivelet më të larta që nga shtatori.

Të dhënat e qeverisë flasin për të paktën 259 njerëz të vrarë gjatë janarit, nga të cilët 159 civilë, 55 policë dhe 45 ushtarë.

Ky është bilanci më i lartë që nga shtatori kur u vranë 273 njerëz.
XS
SM
MD
LG