Ndërlidhjet

Erdogan: Mubaraku t'i dëgjojë kërkesat e qytetarëveKryeministri i Turqisë Rexhep Taip Erdogan deklaroi se presidenti i Egjiptit Hosni Mubarak duhet t'i dëgjojë kërkesat e popullit.

Izraeli ka shprehur shqetësime me zhvillimet në Egjipt.

Kryeministri Benxhamin Netanjahu deklaroi se druan nga një revolucion i stilit iranian.

Sot është dita e tetë e protestave në Egjipt kundër regjimit të Mubarakut.

Pritet që në protestat e sotme në Kairo të tubohen një milion njerëz.

Protesta mbahen edhe në Aleksandri dhe qytetet tjera.
XS
SM
MD
LG