Ndërlidhjet

Irani i thotë Perëndimit të mos përzihet në ekzekutimetTeherani u tha sot vendeve perëndimore se ekzekutimet në Iran nuk janë punë e tyre.

Të hënën, Departamenti amerikan i Shtetit tha se është "veçanërisht ishqetësuar" nga varja e gruas iraniano-holandeze.

Zahra Bahrami, 46 vjeç, e cila kishte fituar shtetësi holandeze, u var të shtunën nën akuzat për posedim dhe shitje të drogës.

Zëdhënësi i ministrisë së Jashtme në Teheran, Ramin Mehmanparast, tha se 80 % e personave që janë varur janë trafikantë të drogës.
XS
SM
MD
LG