Ndërlidhjet

Jordani: Mbreti Abdullah shkarkon qeverinë


Mbreti Abdullah i Jordanisë ka shkarkuar qeverinë pas disa javë protestash, që bëjnë thirrje për ndryshime në vend.

Pallati Mbretëror njoftoi se ai ka emëruar ish-kërshilltarin ushtarak, Marouf Bakhit, në postin e kryeministrit, ndërsa e ka urdhëruar të formojë kabinetin e ri dhe të kryejë “reforma të vërteta politike”.
XS
SM
MD
LG