Ndërlidhjet

Bosnjë: Arrestohet i dyshuari për krime lufte


Policia boshnjake ka arrestuar një serb të Bosnjës, të akuzuar për vrasje, dhunim dhe torturim të myslimanëve gjatë luftës së viteve 1992-95.

Zyra e Prokurorisë njoftoi se Sasha Bariçanin është arrestuar në Pale.

Bariçanin dyshohet për kryerje të krimeve kundër njerëzimit në lagjet e Sarajevës, Grbavica dhe Pale në vitin 1992.
XS
SM
MD
LG