Ndërlidhjet

Moska dënon sanksionet ndaj Bjellorusisë


Moska ka dënuar sanksionet e Bashkimit Evropian ndaj Bjellorusisë. Minsitria e jashtme ruse ka lëshuar një deklaratë, e cila i përshkruan ndalesat si të padobishme dhe të motivuara politikisht.

Ministrat e BE-së të hënën kanë rikthyer ndalesën e udhëtimit për presidentin Aleksander Lukashenko dhe zyrtarë të tjerë bjellorusë.

Perëndimi ka dënuar përleshjet pasgjedhore në Bjellorusi, që pasuan me arretsimin e qindra mbështetësve të opozitës.
XS
SM
MD
LG