Ndërlidhjet

SHBA-të përgatiten për stuhinëShtetet e Bashkuara po përgatiten për stuhinë më të fortë që ka goditur këtë vend gjatë viteve të fundit.

Stuhia pritet të shoqërohet me borë, shira, akuj, erëra të forta dhe temperatura të ulëta në një të tretën e Shteteve të Bashkuara.

Alarmin dhe shkallën e gatishmërisë e kanë rritur 30 shtete amerikane. Në shkallë vendi janë anuluar 10 mijë fluturime.
XS
SM
MD
LG