Ndërlidhjet

Byhler vizitoi MaqedoninëKomandanti i KFOR-it, Erhard Byhler ka biseduar të martën me përfaqësues të ushtrisë dhe forcave të rendit në Maqedoni për zhvillimet e sigurisë në rajon.

Byhler duke folur për riorganizimin dhe shkurtimin e trupave të NATO-s në Kosovë ka theksuar se KFOR-i mbetet i aftë të përballojë çdo situtatë.

Edhe zyrtarët maqedonas e informuan komandantin e KFOR-it për mbikqyrjen e gjendjes së sigurisë në kufirin me Kosovën.
XS
SM
MD
LG