Ndërlidhjet

Dy të vrarë e tre të plagosur në DagestanAutoritetet ruse njoftojnë se dy kryengritës janë vrarë gjatë përleshjeve të armatosura me policinë në rajonin e Dagestanit në Kaukaz.

Në zhvillime të ngjashme, po në Dagestan, tre persona u plagosën nga shpërthimi i një bombe në një dyqan ushqimesh.

Republikat e rajonit të Kaukazit, që janë pjesë e Federatës Ruse, janë arenë e përleshjeve të armatosura mes forcave qeveritare dhe kryengritësve.
XS
SM
MD
LG