Ndërlidhjet

Stuhia godet pjesën më të madhe të Shteteve të Bashkuara


Një stuhi e madhe dimërore i ka goditur Shtetet e Bashkuara.

Bora dhe shiu i akullt kanë rënë në më se 30 shtete.

Veçanërisht shumë është goditur Çikagoja, me më tepër se 50 centimetra borë.

Më se 6 mijë fluturime janë anuluar gjatë ditës së djeshme.

Pa rrymë mbetën më se 375 mijë shfrytëzues në Teksas e Nju Ingland.

Presidenti Barak Obama, ka theksuar nevojën për koordinim në të gjitha nivelet e qeverisë për t’i ndihmuar shtetet e goditura nga kjo stuhi.
XS
SM
MD
LG