Ndërlidhjet

Arrestime për sulmin e 24 Janarit në MoskëAutoritetet ruse kanë arrestuar disa persona lidhur me sulmin e 24 janarit në aeroportin e Domodedovos në Moskë. Nga sulmi në fjalë mbetën të vdekur 36 persona dhe 180 të tjerë u plagosën.

Kreu i Shërbimit Federal të Sigurisë, Aleksandër Bortnikov, tha se të arrestuarit kanë informacione rreth personave të përfshirë në sulm.

Hetuesit kanë deklaruar se autor i sulmit vetvrasës ishte një 20-vjeçar nga Kaukazi Verior.
XS
SM
MD
LG