Ndërlidhjet

Lajçak sërish në TiranëI dërguari i BE-së Mirosllav Lajçak, ka filluar vizitën e tij të dytë në Shqipëri për zgjidhjen e krizës së krijuar pas protestës së 21 janarit. Lajçak është takuar me presidentin Topi, në këto momente po bisedon me kryeministrin Berisha dhe më pas do të takohet me kreun e PS-së, Edi Rama.

Lajçak ka ardhur në Tiranë me një propzim konkret, i cili sipas burimeve nga Brukseli përmban mesazhet e BE-së. Ende nuk janë zbardhur detajet e ofertës evropiane.
XS
SM
MD
LG