Ndërlidhjet

Lajçak përfundon takimet në Tiranë


I dërguari i BE-së, diplomati sllovak, Mirosllav Lajçak, ka përfunduar takimet me presidentin e Shqipërisë, kryeministrin dhe kreun e Partisë Socialiste.

Lajçak gjendet për herë të dytë në Shqipëri gjatë ditëve të fundit, në përpjekje për të nisur dialogun mes palëve pas protestës së 21 janarit.

Lajçak ka thënë se ka sjellë dhe ofertën evropiane për palët, por ende nuk dihen detajet. Ato pritet të zbulohen në konferencën për shtyp të të dërguarit të kryediplomates evropiane Eshton.

XS
SM
MD
LG