Ndërlidhjet

22 mijë pakistanezë ikin nga luftimetZyrtarët në Pakistan thanë se rreth 22 mijë fshatarë pakistanezë kanë ikur nga operacionet luftarake kundër militantëve në rajonin fisnor afër kufirit afgan.

Një zyrtar tha se operacioni ka filluar në 27 janar në rajonin Mohmand, dhe ka përfshirë bombardime nga ajri, luftime me artileri dhe trupa tokësore.

Roshan Kan Mehsud tha se afro 100 kryengritës janë vrarë deri tash, kurse në radhët e ushtrisë ka pasur "disa dëme", por nuk përmendi viktima në civilë.
XS
SM
MD
LG