Ndërlidhjet

Shqipëri: 80 të prekur nga H1N1Dhjetë raste të reja me gripin e derrit janë shënuar dje në Shqipëri, duke e çuar në 80 numrin e përgjithshëm të personave të prekur nga ky virus.

Edhe në ditët në vazhdim ky virus pritet të shtohet me shpejtësi për shkak të epidemisë së gript sezonal dhe atij H1N1.

Drejtori i politikave në Ministrinë e Shëndetësisë Pëllumb Pipero, ka thënë se situata po mbahet nën kontroll pavarësisht rasteve të rënda që janë paraqitur në spitale.
XS
SM
MD
LG