Ndërlidhjet

Mynih: Egjipti temë e Konferencës së SigurisëTrazirat në Egjipt pritet të dominojnë tubimin e liderëve dhe diplomatëve botërorë në Konferencën e Sigurisë në Mynih.

Ndër pjesëmarrësit do të jenë kancelarja gjermane Angela Merkel, Sekretarja amerikane e Shtetit, HIllari Klinton, kreu i OKB-së, Ban Ki-mun, si dhe emisari amerikan për Egjiptin, Frenk Uisner.

Në margjinat e samitit pritet që Klinton të takohet me homologun rus Sergei Lavrov.

Konferenca e 47-të e Mynihut që hapet sot, do të mbyllet deri të dielën.
XS
SM
MD
LG