Ndërlidhjet

17 të vdekur e 40 të plagosur në AnkaraKa shkuar në 17 persona numri i të vdekurve nga shpërthimet që ndodhën në një zonë industriale të Ankarasë. Mbi 40 persona u plagosën nga këto shpërthime.

Shpërthimet ndodhën si rezultat i rrjedhjes së gazit dhe më pas nga gabimet me bomblat e oksigjenit. Punonjësit e shpëtimit vazhdojnë të kërkojnë për kufomat e viktimave në rrënoja.
XS
SM
MD
LG