Ndërlidhjet

Rasmusen: Kriza financiare të mos kthehet në krizë sigurieZhvillimet në Egjipt dhe kriza ekonomike globale kanë qenë në qendër të konferencës ndërkombëtare të sigurisë që ka nisur në Mynih të Gjermanisë.

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Anders Fogh Rasmusen, theksoi se nuk dihet se si do të përfundoj kriza globale ekonomike, por ajo që është e sigurt është se tashmë nuk mund të veprohet më sipas rregullave të së shkuarës.

Rasmusen theksoi se nuk duhet lejuar që kriza financiare të kthehet edhe në krizë sigurie.
XS
SM
MD
LG