Ndërlidhjet

Bashkëshorti i Gifordsit drejton anijen kozmike


Bashkëshorti i kongresistes Gabriell Gifords, e cila muajin e kaluar u qëllua në kokë nga një person i armatosur, do të drejtojë anijen kozmike Endeavour, e cila do të lancohet në muajin prill.

Mark Kelli kishte pauzuar që nga 8 janari, kur sulmet në Arizona plagosën rëndë bashkëshkorten e tij dhe vranë gjashtë persona – përfshirë një vajzë nëntëvjeçare dhe një gjykatës federal.
XS
SM
MD
LG