Ndërlidhjet

SHBA: Protesta në përkrahje të demonstruesve egjiptianë


Qindra njerëz kanë protestuar në disa qytete të Shteteve të Bashkuara, duke iu ofruar mbështetje demonstruesve në Kajro.

Protestuesit paqësorë, shumica me prejardhje nga Egjipti, kanë kërkuar largimin nga pushtetit të presidentit Hosni Mubarak.

Protestat janë zhvilluar në Uashington, Nju Jork, Detroit, Nju Orleans dhe Atlanta.
XS
SM
MD
LG