Ndërlidhjet

Gazetarët e REL nuk u trajtuan mirë nga policia egjiptianeGazetarët e Radios Evropa e Lirë, Robert Tait dhe Abdelilah Nuaimi, të arrestuar me të mbërritur në Kajro në 4 shkurt, janë larguar nga Egjipti drejt Pragës.

Aktualisht të dy gazetarët e Radios Evropa e Lirë janë "mirë dhe të sigurt", por Tait deklaroi se "çfardo që thonë deklaratat zyrtare për trajtimin e gazetarëve në paraburgim, ne nuk jemi trajtuar mirë".

Tait dhe Nuaimi u arrestuan sapo arritën në Egjipt, ku do të mbulonin protestat e opozitës dhe zhvillimet politike atje.
XS
SM
MD
LG