Ndërlidhjet

Arrestohen tre serbë në veri të MitrovicësTre persona janë arrestuar në veri të Mitorvicës të dyshuar për organizim dhe pjesëmarrjen e tyre në grup, në sulmin fizik ndaj tre të rinjve të përkatësisë etnike shqiptare. Sulmi ka ndodhur në 4 shkurt të këtij viti në veri të Mitrovicës.

Të arrestuarit janë të moshës 21, 20 dhe 16 vjeçë, të përkatësisë etnike serbe.
XS
SM
MD
LG