Ndërlidhjet

Ambasada amerikane në Egjipt mohon përfshirjen në trazira


Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Egjipt ka hedhur poshtë pohimet se anëtarë të stafit të saj kanë drejtuar automjetin që ka përplasur dhjetëra persona gjatë protestës në Kajro.

Ambasada amerikane tha se një numër i makinave të saj zyrtare janë vjedhur dhe e dënoi përdorimin e tyre në akte të dhunshme kriminale.

Pamjet që qarkullojnë në Internet paraqesin një furgon të bardhë të ambasadës duke kaluar përmes protestuesve me një shpejtësi të madhe.
XS
SM
MD
LG