Ndërlidhjet

Prokurorët kërkojnë gjykimin e Berluskonit


Prokurorët italianë kanë paraqitur zyrtarisht kërkesën për gjykimin e kryeministrit Silvio Berluskoni nën akuzat se ka pasur marrëdhënie intime me një prostitutë minorene.

Gjykatësi duhet të vendosë tani nëse do të pranojë kërkesën dhe do të nisë gjykimin e kryeministrit 74-vjeçar.

Berluskoni i ka mohuar akuzat se ai ka paguar për shërbime seksuale, duke fajësuar prokurorët se po përpiqen ta largojnë nga pushteti.
XS
SM
MD
LG