Ndërlidhjet

Shtatë të vrarë e 80 të plagosur në IrakSë paku shtatë persona janë vrarë e mbi 80 të tjerë janë plagosur nga shpërthimi i një makine bombë në veri të Kirkukut. Sulmi ndodhi në afërsi të selisë së forcave kurde të sigurisë.

Qyteti irakian i Kirkukut është në qendër të tensioneve mes arabëve, kurdëve dhe turkmenëve. Një e treta e rezervave të naftës irakaine gjenden në këtë qytet.
XS
SM
MD
LG