Ndërlidhjet

Piratët rrëmbejnë transportuesin e naftësPiratët kanë rrëmbyer një transportues nafte me kapacitet prej 270 mijë tonë naftë të papërpunuar në bregdetin e Omanit. Anija ishte nisur nga Gjiri Persik drejt Shteteve të Bashkuara dhe kishte naftë në vlerë prej 200 milionë dollarë.

Ky është rrëmbimi i dytë brenda 24 orëve të fundit nga piratët somalezë.
XS
SM
MD
LG