Ndërlidhjet

Vendet e NATO-s dhe ato aleate takohen në SerbiSerbia, gjatë këtij viti, do të jetë mikpritësja e një prej konferencave vjetore të NATO-s.

Vendimi i Aleancës për ta zhvilluar takimin e qershorit në Beograd është një shtysë e madhe për Serbinë, tha ministri i Mbrojtjes Dragan Shutanovac.

Serbia është pjesë e Partneritetit për Paqe, derisa raportet me NATO-n kanë qenë të tensionuara pas ndërhyrjes ushtarake të Aleancës në vitin 1999.
XS
SM
MD
LG