Ndërlidhjet

Obama dhe republikanët rrisin bashkëpuniminUdhëheqësit e republikanëve në Kongresin amerikan janë shprehur optimist se do të punojnë me presidentin Obama për të zvogëluar defiçitin buxhetor dhe për të shënuar përparim në marrëveshjet tregtare ndërkombëtare.

Çështjet e buxhetit kanë qenë ndër më kundërthënëset mes Shtëpisë së Bardhë dhe republikanëve amerikanë.
XS
SM
MD
LG