Ndërlidhjet

Zvogëlohet dënimi për kuzhinierin e Osama bin Ladenit


Ish kuzhinierit të Osama bin Ladenit i është zvogluar dënimi me burg në dy vjet nga 14 vjet.

Ulja e dënimit pritej të bëhet pasi sudanezi Ibrahim al Kosi u deklarua fajtor në burgun për krime të luftës në Guantanamo në muajin korrik.

Kosi u shpall fajtor mbi bazë të akuzave se ka komplotuar me Al Kaidën dhe i ka furnizuar me materiale bin Ladenin dhe grupin.
XS
SM
MD
LG