Ndërlidhjet

Tomas Kantrimen në MaqedoniZëvendës ndihmës sekretari i Shtetit, Tomas Kantrimen, sot pritet të mbërrijë në Shkup, ku me zyrtarët e Maqedonisë dhe udhëheqësit e opozitës do të diskutohen marrëdhëniet dypalëshe, pavarësia e gjyqësorit, liria e mediave dhe dialogu politik.

Zyrtari i lartë amerikan dje qëndroi në Tiranë, ku bisedoi me presidentin Bamir Topi.

Kantrimen theksoi se ngjarjet e 21 janarit duhet t'i zbardhin organet e gjyqësisë, kurse kriza politike duhet të zgjidhet me dialog.
XS
SM
MD
LG