Ndërlidhjet

Riadi hedh poshtë lajmet për vdekjen e mbretitMbreti Abdullah bin Abdul Aziz i Arabisë Saudite është gjallë dhe në gjendje shumë të mirë, deklaroi shefi i diplomacisë saudite. Komentet erdhën pas raporteve se mbreti i Arabisë Saudite ishte në gjendje të rëndë shëndetësore apo kishte ndërruar jetë.

Mbreti Abdullah, 87 vjeç, prej dy muajsh gjendet në Marok për rehabilitim pas ndërhyrjes kirurgjikale në Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG