Ndërlidhjet

Obama: Në Egjipt, momenti i transformimitGjenerata e re është në krye të kërkesave për ndryshim në Egjipt. Shtetet e Bashkuara i dëgjojnë shqetësimet e tyre dhe do vazhdojnë të mbështesin një tranzicion të rregullt dhe real drejt demokracisë, tha presidenti amerikan Obama në Miçigan.

"Ky është momenti i transformimit se populli i Egjiptit po bën thirrje për ndryshim", tha Obama.

Komentet e Obamas vijnë në momentin kur janë shtuar zërat se presidenti Mubarak do të tërhiqet sonte nga presidenca.
XS
SM
MD
LG