Ndërlidhjet

Tomas Kantrimen viziton KosovënZyrtari i Departamentit amerikan të Shtetit, Tomas Kantrimen pritet të vizitojë sot Kosovën, ku do të takohet me kryeministrin në largim Hashim Thaçi.

Zyrtari i lartë amerikan dje qëndroi në Shkup, ku me autoritetet maqedonase bisedoi për marrëdhëniet dypalëshe, pavarësinë e gjyqësorit, lirinë e mediave dhe dialogun politik.

Para Shkupit, Kantrimen qëndroi në Tiranë, ku e përcolli mesazhin që ngjarjet e 21 janarit t’i zbardhë drejtësia, ndërsa kriza politike të zgjidhet me dialog.
XS
SM
MD
LG