Ndërlidhjet

Eshton: Egjipti të formojë qeveri të reFjalimi i presidentit Hosni Mubarak nuk hapi rrugë për reforma të shpejta e të thella në Egjipt, deklaroi shefja për Politikë të Jashtme dhe Siguri e Bashkimit Evropian, Ketrin Eshton.

Pas paralajmërimit të Mubarakut se nuk do ta lëshojë postin deri në shtator, Eshton bëri thirrje që qeveria e re në Egjipt të formohet menjëherë.
XS
SM
MD
LG