Ndërlidhjet

Iraku siguron qytetarët e tij në Egjipt


Qeveria e Irakut ka ofruar të holla dhe fluturime të lira për qytetarët e saj në Egjipt, që duan të largohen nga trazirat.

Ministria e Migracionit tha se rreth 1700 irakianë tashmë janë kthyer, ndërsa u është siguruar edhe ndihmë financiare.

Bëhet e ditur se qeverira irakiane u ka ofruar ndihma edhe familjeve që kanë zgjedhur të qëndrojnë në Egjipt.
XS
SM
MD
LG