Ndërlidhjet

Shenja të kryengritjeve revolucionare në gjithë botën arabe


Kryengritjet revolucionare që çuan në përmbysjesn e presidentit egjiptian, Hosni Mubarak, dhe atij tunizian, Ben Ali, duket se po përhapen edhe në pjesë të tjera të botës arabe.

Grupet opozitare në Bahrain kanë bërë thirrje për protesta të hënën, kundër diskrkimiminit të pakicës shiite nga sundimtarët sunitë të Mbretërisë.

Agjencia shtetërore e lajmeve në Kuvajt ka bërë të ditur se autoritetet kanë ndaluar organizimin e ndonjë tubimi pas lutjeve të së premtes, duke i bërë thirrje popullit “që të vërë interesat e vendit mbi të gjitha konsideratat”.
XS
SM
MD
LG