Ndërlidhjet

Abas shpall zgjedhjet, Hamasi i hedh poshtë


Zyrtarët palestinezë njoftuan se zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare do të mbahen para muajit shtator.

Komunikata zyrtare u lëshua pas takimit të Organizatës Çlirimtare Palestineze, e cila udhëhiqet nga presidenti Mahmud Abas.

Hamasi, që sundon në Rripin e Gazës, ka hedhur poshtë thirrjen për zgjedhje, duke thënë se nuk do të njohë rezultatin e tyre.
XS
SM
MD
LG