Ndërlidhjet

Dy disidentët kubanezë lirohen kundër dëshirës së tyre


Dy disidentë kubanezë janë liruar kundër vullnetit të tyre. Hektor Maseda dhe Angel Moja ishin në mesin e 52 disidentëve të burgosur, të cilët qeveria e presidentit Raul Kastro kishte premtuar se do t’i lirojë, pas një marrëveshjeje me Kishën Katolike.

Maseda dhe Moja kishin refuzuar lirinë, derisa të gjithë të burgosurit politikë të lirohen. Shtatë nga 52 disidentët vazhdojnë të mbeten në burg.
XS
SM
MD
LG