Ndërlidhjet

"Fjalimi i Mbretit" fitoi çmimin BAFTA


Filmi "Fjalimi i Mbretit", në të cilin Kolin Firth e luan Mbretin Xhorxh VI, është shpallur filmi më i mirë nga Akademia Britanike për Arte Filmike dhe Televizive, BAFTA.

Firth gjithashtu u shpall aktori më i mirë, ndërsa partnerët e tij në film, Helena Bonham Karter dhe Xhefri Rash e fituan çmimin e aktores dhe aktorit më të mirë dytësor.
XS
SM
MD
LG