Ndërlidhjet

Ekonomia kineze, e dyta në botëTë dhënat ekonomike që u bënë publike sot në Japoni tregojnë se Kina ia ka zënë vendin Japonisë, dhe është bërë ekonomia e dytë në botë pas Shteteve të Bashkuara.

Japonia raportoi se ekonomia e saj u tkurr për 1.1 përqind në tremujorin e fundit të 2010.

Vlerësohet se rënia e konsumit dhe kërkesës ka qenë shkaku kryesor i zvoglimit të rritjes ekonomike.
XS
SM
MD
LG