Ndërlidhjet

Rusi: Zhduket anija me 23 marinarëNjë anije ruse me 23 marinarë është zhdukur në Detin Ohotsk në Lindjen e largët të Rusisë.

Anija e peshkimit "Ametist" nuk ka arritur të dërgojë sinjale për vend ndodhjen e saj, ka thënë zëdhënësi i ekipit të shpëtimit.

Raportohet se në kërkim të anijes së zhdukur janë angazhuar anije dhe helikopterë, por kushtet klimatike e kanë vështirësuar operacionin.

Agjencia Interfax raportoi se anija ka karburant të mjaftueshëm deri nesër.
XS
SM
MD
LG